Setkání na téma konsolidace uměleckých děl v Kutné Hoře

Ve spolupráci se sdružením pro ochranu památek Arte-fakt proběhlo ve čtvrtek 13. listopadu 2015 se v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře diskusní setkání na téma Konsolidace uměleckých děl.

Cílem akce bylo vytvořit příležitost pro setkání odborníků z oblasti konzervace, restaurování a památkové péče, prostor pro výměnu zkušeností a mezioborovou diskuzi. Organizátoři ze sdružení Arte-fakt a ze spolupracující Fakulty restaurování zvolili pro letošní rok atraktivní téma – konsolidace uměleckých děl, které bylo diskutováno z restaurátorského, umělecko-historického a technologického hlediska. O mezinárodní rozměr akci obohatily také dvě přednášející z Rakouska: Amélie Bézard a Caroline Ocks z Institutu konzervování na vysoké škole uměleckoprůmyslové ve Vídni.

Fotogalerie: Diskusní setkání č. 1

Všechny fotografie ds-01.JPG ds-02.JPG