Mezinárodní konference si připomenula čtvrtstoletí výuky restaurování v Litomyšli

Více než tři desítky řečníků z České republiky, zemí střední Evropy i mimoevropských účastníků se sjely na začátku listopadu do Litomyšle, aby si na odborné platformě mezinárodní konference věnované tématům památkové péče, restaurování a konzervace připomněli čtvrtstoletí výuky restaurování v Litomyšli.
Mezi účinkujícími samozřejmě nemohli chybět akademičtí a vědečtí pracovníci Fakulty restaurování, která je od roku 2006 hrdým nástupcem někdejšího Institutu restaurování a konzervačních technik. Široké odborné veřejnosti tak byly blíže představeny například projekty restaurování náhrobku Arnošta z Pardubic v Kladsku nebo Očistcové kaple piaristického kláštera v Litomyšli, na nichž se Fakulta v nedávné době podílela. Široké spektrum témat do mezinárodního diskurzu otevřely příspěvky odborníků z Německa, Rakouska či Itálie.

Fotogalerie: Stáže v aplikačním sektoru

Všechny fotografie staze_01.JPG staze_03.JPG